Logo top
Forumas
Galerija
Orai
Šiandien
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
Rytoj
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
NAUJIENOS / 4wd naujienos
4wd naujienos
2009-12-03
Visiškai naujas „Land Cruiser 150“

 

 

 

 

 

Keturiais ratais varomų visureigių rinkoje simboliu tapusiame „Land Cruiser“ automobilyje įkūnytos visame pasaulyje žinomos „Toyota“ vertybės – kokybė, patvarumas ir patikimumas. Naujus kokybės, patvarumo ir patikimumo standartus diktuojantis naujutėlaitis „Land Cruiser 150“ ne tik pateisina, bet ir pranoksta daugelį vairuotojų lūkesčių. Beveik 60 metų siekiančią patirtį ir tvirčiausio bei patikimiausio pasaulyje visureigio įvaizdį paveldėjusiame visiškai naujame „Toyota Land Cruiser“ automobilyje įdiegta daug naujoviškų techninių sprendimų, todėl šis automobilis gali įveikti net pačias sudėtingiausias važiavimo sąlygas. Visureigio rėminė kėbulo konstrukcija yra net 11 proc. tvirtesnė už pirmtako. Rėminės kėbulo konstrukcijos izoliacinės medžiagos sugeria variklio ir transmisijos skleidžiamus garsus bei triukšmą automobiliui riedant, todėl salono aplinka yra daug tylesnė.

 

 

 

Naujajame „Land Cruiser“ montuojama visiškai atnaujinta pakaba. Gerokai patobulinta priekinė nepriklausoma dvigubo trikampio balansyro tipo pakaba ir galinė šoninio strypo pakaba su keturiomis svirtimis užtikrina didesnį riedėjimo komfortą ir vairavimo malonumą. Naujajame „Toyota Land Cruiser“ gali būti komplektuojami du varikliai: 207 kW/287 DIN AG 4,0 l Dual VVT-i V6 benzininis arba 127 kW/173 DIN AG 3,0 l keturių cilindrų dyzelinis su turbokompresoriumi. Nors benzininio variklio galia padidėjo 13 proc., CO2 kiekis sumažėjo 12 proc. (nuo 291 iki 256 g/km). Su šiuo varikliu automobilio bendrosios kuro sąnaudos sumažėjo 13 proc. – jos tesiekia 10,8 l/100 km.

 

 

Dyzelinis variklis su turbokompresoriumi išsiskiria mažiausiomis kuro sąnaudomis savo klasėje (8,1 l/100 km) ir 214 g/km siekiančiu bendruoju CO2 kiekiu. Visureigyje montuojama nauja elektroninė kinetinė dinaminės pakabos sistema (KDSS), kuri optimizuoja stabilizatorių veikimą priekyje ir gale, pagerindama važiavimo keliu ir bekele savybes. Adaptyvioji kintamojo veikimo pakaba (AVS) su pasvirimo valdymo sistema reguliuoja amortizatorių veikimą ir leidžia vairuotojui pasirinkti tinkamiausią važiavimo režimą iš trijų siūlomų variantų. Veikdama kartu su AVS, elektroninė galinė pneumatinė pakabos sistema optimizuoja galinės pakabos valdymą, užtikrindama nepriekaištingą stabilumą ir malonų riedėjimą, nepriklausomai nuo keleivių skaičiaus ir krovinių svorio. Kartu su automatine lygio reguliavimo ir įjungiama aukščio valdymo funkcijomis, sistema taip pat sugeria aukštojo dažnio vibraciją, todėl pasiekiamas mažesnis NVH lygis.

 

 

Pirmąkart „Toyota“ pritaikyta „Multi-terrain Select“ (MTS) sistema užtikrina optimalias važiavimo savybes, automatiškai reguliuodama galią ir stabdymą, priklausomai nuo bekelės sąlygų. Naudodamasis MTS sistema, vairuotojas gali pasirinkti keturis dangos tipus: „Mud and Sand“ (purvas ir smėlis), „Loose Rock“ (palaidi akmenys), „Mogul“ (gūbriuota kalva) ir „Rock“ (uolėtas paviršius). Be to, „Multi-terrain“ monitoriuje rodomi keturių kamerų fiksuojami vaizdai ir ratų pasukimo kampas padeda vairuotojui lengviau susiorientuoti aplinkoje ir sužinoti automobilio judėjimo trajektoriją. Pastovaus nedidelio greičio palaikymo sistema „Crawl Control“ su penkiais skirtingais greičio nustatymais padeda tiksliai ir patikimai įveikti ekstremalius išbandymus neatakuojant droselinės sklendės ir nespaudžiant stabdžio pedalo. Ši sistema padeda išlaisvinti automobilį šiam užklimpus smėlyje ar purve.

 

 

Naujasis „Land Cruiser“ salonas išsiskiria erdvumu ir subtiliais sprendimais. Septynviečiame modelyje antrosios eilės sėdynių slankiojimo diapazonas dabar siekia 135 mm. Be to, jos yra daug lankstesnės – sėdynių atlošas dalijamas 40:20:40 santykiu, gali būti nulenkiamas ir atlošiamas. Slankiojimo ir palenkimo funkcija leidžia lengviau prieiti prie trečiosios eilės sėdynių. Kaip papildoma įranga montuojama trečioji eilė turi dvi normalaus dydžio sėdynes su integruotais galvos atlošais. Jas galima visiškai nulenkti į grindyse esančią dėtuvę, suformuojant lygų pagrindą. Grindys kojų nišoje pažemintos daugiau nei 38 mm, kad keleiviams būtų patogiau sėdėti. Dėl antrosios eilės sėdynių slankiojimo funkcijos atsiveria dvigubai didesnė erdvė trečiosios eilės keleivių kojoms, palyginti su ankstesnės kartos modeliu.

 

 

Trečiosios eilės sėdynių lankstumą papildo įvairios praktiškos dėtuvės, tarp jų USB jungties skyrelis „iPod®“ prijungti ir įkrauti bei didelė dėtuvė centrinėje konsolėje, kuri gali būti montuojama su kompaktišku šaldikliu. Visiškai naujame aukštos klasės „Land Cruiser“ salone įdiegta daug pažangių technologijų ir patogių naudoti sistemų, kurios palengvina gyvenimą. „Smart Entry & Push Start“ sistema veikia kartu su apšvietimo sistema, kad būtų lengviau įlipti į automobilį ir išlipti iš jo tamsiu paros metu. Naujame „Land Cruiser“ modelyje su trijų zonų automatiniu kondicionieriumi komplektuojamas atskirai veikiantis oro kondicionierius salono gale. Specialiai naujajam „Land Cruiser“ sukurta nauja aukšto lygio „JBL Premium Synthesis“ erdvinio garso sistema leidžia mėgautis 5.1 kanalų erdviniu garsu, sklindančiu iš CD ar DVD. Ši sistema užtikrina aiškų, kokybišką ir dinamišką garsą, kuriam sodrumo suteikia žemieji dažniai. Montuojama su navigacijos įranga ir standžiojo disko įtaisu (HDD), JBL garso sistema taip pat turi garso įrašų biblioteką, kurioje galima laikyti iki 2000 įrašų, perrašytų iš kompaktinių diskų. „Land Cruiser“ kaina – nuo 141 000 Lt.

 

Šaltinis