Logo top
Forumas
Galerija
Orai
Šiandien
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
Rytoj
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
NAUJIENOS / 4wd naujienos
4wd naujienos
2009-12-11
„Dacia Duster” keičia nuostatas apie visureigį

 

 

„Dacia Duster“ turėtų tapti patraukliu pasirinkimu dėl puikus šio automobilio kainos ir naudingumo santykio. Pirkėjus planuojama nustebinti ne tik prieinama automobilio, kuriame įmontuota visa reikalinga įranga, kaina bet ir jo eksploatacijos ekonomiškumu. „Dacia Duster“ bus varomas su taupiai kurą naudojančiais bei mažą CO2 emisiją išskiriančiais varikliais. 4x2 versijos automobilis su dyzeliniu varikliu išmeta mažiau nei 140g CO2 /km, todėl jis atitinka visus „Dacia eco²“ kriterijus. 4x4 versija su dyzeliniu varikliu išmeta mažiau nei 150 g CO2 /km. Taip „Dacia Duster“ kūrėjai keičia nuostatas apie visureigį įrodydami, kad galima sukurti visiems keliams tinkamą modelį, kuris ne tik funkcionalus ir ekonomiškas, bet ir draugiškas gamtai.

„Dacia Duster“ priekis išsiskiria visureigiui būdingu masyvumu. Plačios ratų arkos, įspūdingos chromuotos grotelės, karterio apsauga pabrėžia modelio išskirtinumą. Paprasta akimi akivaizdžiai matomas didelis (daugiau nei 200mm) atstumas nuo žemės iki automobilio pakabos, 30 laipsnių i užvažiavimo ir 35 laipsnių nuvažiavimo kampai, griežtų formų ratų arkos ir korpuso apsauga tarsi kviečia išbandyti šį visureigį bekelėse.

 

 

Žadama, kad 4.31 m ilgio, 1.82 pločio „Dacia Duster“ bus kompaktiškas bei lengvai valdomas, todėl jį bus patogu vairuoti ne tik sudėtinguose keliuose, bet ir mieste. Nors masyvi išvaizda akivaizdžiai įrodo, kad tai visureigis, visgi automobilio linijos yra patrauklios ir skoningos. Judrų automobilio valdymą užtikrins nedidelis automobilio svoris – 1,280kg, bei kompaktiškos proporcijos. Dėka 4X4 versijoje įmontuotos unikalios kontrolės sistemos („Nissan“ gamybos), „Dacia Duster“ vairuotojai galės lengvai adaptuoti automobilio transmisijos konfigūraciją esamos situacijos poreikiams. Sistema turi tris režimus - AUTO, LOCK ir 4x2, kurie pritaiko tinkamiausią tam tikrai kelio dangai sukimo momentą.

Kaip ir kituose „Dacia“ modeliuose, „Dacia Duster“ kūrėjai siekė pasiūlyti erdvią automobilio kabiną, kurioje laisvai gali važiuoti penki suaugusieji. „Dacia Duster“ bagažinėje telpa iki 475 dm3 (priklausimai nuo versijos). Sulanksčius ir pavertus į priekį galines sėdynes galima sutalpinti net 1,600dm3 tūrio krovinių.

 

 

Abi 4x2 ir 4x4 „Dacia Duster“ versijos bus pasiūlytos su 1.6 16V 110 AG benzininiu varikliu arba su 85 dCi ar 105 dCi dyzeliniu varikliais. Tai jau anksčiau kituose „Renault” ir „Dacia” modeliuose išmėginti, patikimi ir ekonomiški varikliai. Kuriant ir gaminant „Dacia Duster“ buvo panaudotos visos „Renault“ sukauptos žinios saugumo srityje. „Dacia“ 4x4 įmontuota stabdžių antiblokavimo sistema ABS Bosch 8.1, elektroninis stabdymo jėgos koregavimo įtaisas (EBV), staigaus stabdymo pagalbos sistema. Siekiant apsaugoti vairuotoją ir keleivius, automobilyje įmontuotos dvi priekinės oro pagalvės (priklausomai nuo rinkos), 3-jų tvirtinimo taškų saugos diržai priekinėse sėdynėse, dvi šoninės galvos ir krūtinės ląstos apsaugai skirtos oro pagalvės ir pirotechninis saugos diržo įtempimas sėdynėse (priklausomai nuo versijos).

 

 

Pagamintas ant B0/Logan platformos, „Dacia Duster“ yra tvirtas ir patikimas. Ypatingas dėmesys buvo skirtas automobilio antikorozinei apsaugai. Automobilių „Dacia Duster“ garantinės priežiūros trukmė daugumoje Europos šalių - 36 mėn. arba 100 000 km. Visoms rinkoms, kuriose bus parduodamas naujasis automobilis, bus pateikti abu 4x2 ir 4x4 visureigio variantai. „Dacia Duster“ automobiliai Europos, Turkijos ir Maghrebo šalių rinkoms bus gaminami Pitesti gamykloje Rumunijoje. Naujojo modelio automobilių pardavimus numatoma pradėti 2010 m. pavasarį. Vėliau „Duster“ bus pristatytas ir kitų šalių rinkoms. Nuo 2010 m. birželio - Ukrainoje, Vidurio Rytų šalyse (Izraelyje, Jordanijoje, Sirijoje, Egipte ir Libane) bei kai kuriose Afrikos valstybėse. Nuo 2011 m. automobilį planuojama pateikti Brazilijos, Argentinos, Meksikos, Čilės rinkoms. Vėliau Avtoframos gamykloje Maskvoje numatoma pradėti „Duster“ gamybą Rusijos rinkai.

 

Šaltinis;