Logo top
Forumas
Galerija
Orai
Šiandien
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
Rytoj
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
NAUJIENOS / 4wd naujienos
4wd naujienos
2008-02-19
Ralis „Lukoil Winter Rally“, atšauktas

PIRMĄ KARTĄ LIETUVOS RALIO ISTORIJOJE ŽIEMOS RALIS NEĮVYKS 

 

Vasario 23 dieną turėjęs įvykti Lietuvos automobilių ralio atvirojo čempionato (LARAČ) pirmasis etapas, žiemos ralis „Lukoil Winter Rally“, atšauktas. Tai pirmasis atvejis Lietuvos ralio istorijoje, kai organizatoriams dėl netinkamų oro sąlygų tenka atšaukti varžybas.

Dėl nežiemiškai šiltų orų atkėlus varžybas iš sausio 26 dienos į vasario pabaigą, nuolat besikeičiančios oro sąlygos ralio organizatoriams – „VANAGAS Racing“ komandai - neleido atsipalaiduoti visą mėnesį. Organizatoriai, prieš priimdami sprendimą dėl varžybų atšaukimo, konsultavosi su meteorologais, kelininkais, taip pat matavo įšalo gylį skirtingose ralio trasų vietose.

Pasak „VANAGAS Racing“ vadovo Benedikto Vanago, žiemos raliui būdingas atributas - sniegas - nėra būtinas, tačiau šio ralio specifika reikalauja, kad būtų bent 10-15 cm įšalas, o idealiu atveju – suvažinėtas sniegas ar ledas. Jei ralis vyktų dabartinėmis oro sąlygomis, kiltų didelis pavojus ne tik sportininkams, žiūrovams, bet ir būtų sugadinti keliai, kurių atstatymui reikalingi didžiuliai resursai.

„Pernai šis ralis pritraukė rekordinį būrį žiūrovų, o šiais metais turėjo tapti dar didesniu ir patrauklesniu renginiu tiek sportininkams, tiek gerbėjams. Suprantu, kad atšaukdami varžybas nuvylėme visus su nekantrumu laukusius LARAČ 2008 metų sezono starto, tačiau šioje situacijoje neturime kitos išeities“, -sako B. Vanagas.