Logo top
Forumas
Galerija
Orai
Šiandien
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
Rytoj
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
NAUJIENOS / Straipsniai
Straipsniai
2007-10-09
Naujas visų kelių Karalius

 

 

Naujasis Toyota Land Cruiser V8 automobilis

 

 

 

 

 

Naujasis Land Cruiser V8 automobilis – vienas geriausių Toyota modelių – netrukus debiutuos Europos rinkoje. Šis automobilis, kuris yra jau aštuntoji Land Cruiser karta, išsaugo visas geriausias su puikiu važiavimo bekele susijusias savo pirmtakų savybes, bei jas papildo naujo lygio komfortu iš aukščiausia važiavimo kokybe.

Vyriausiasis Land Cruiser inžinierius Sadayoshi Koyari pasakoja apie šio naujosios kartos automobilio plėtrą tokiais žodžiais: „Ir prieš 50 metų, ir dabar visas Land Cruiser automobilių kartas apibūdina trys žodžiai: tvirtumas, patvarumas ir patikimumas. Dėl šios priežasties vietoje revoliucinių pokyčių nusprendėme tęsti pasitikėjimo Land Cruiser automobiliu tradiciją ir tai svarbiausia koncepcija, pagal kurią sukurta ši modelio karta. Kurdami naujausios kartos Land Cruiser mes privalėjome atsižvelgti į Land Cruiser klientų pasitikėjimą automobiliu ir negalėjome šių žmonių išduoti“.

Sukonstruotas ant visiškai naujos platformos bei naujų kėbulo formų, naujasis modelis pailgėjo iki 4950 mm, o važiuoklės bazė išliko 2850 mm. Automobilio aukštis, priklausomai nuo konkretaus modelio važiuoklės komplektacijos, yra nuo 1865 mm iki 1910 mm, o modelio plotis siekia 1970 mm.

Naujasis Land Cruiser automobilis bus komplektuojamas su nauju 4.5 D-4D V8 dyzeliniu varikliu bei naujos konstrukcijos 6-ių greičių automatine transmisija su įspūdingu 650 Nm sukimo momentu apsukų diapazone nuo 1600 iki 2800 aps./min ir 286 AG galia esant 3600 aps./min. Dyzelinio variklio kuro sąnaudos pagal Europos bendrąjį ciklą yra tik 10,2 l/100km – 4% mažiau lyginant su dabartiniu 4.2 TD L6 varikliu.

Naujasis modelis bus komplektuojamas ir su patobulintu 4.7 VVT-i V8 benzininiu varikliu ir 5-ių greičių automatine pavarų dėže ir jis išvysto 445 Nm sukimo momentą esant 3400 aps./min bei 288 AG esant 5400 aps./min. Šio benzininio variklio kuro sąnaudos yra 14,4 l/100 km – tai net 12% geresni rezultatai pagal Europos bendrojo ciklo bandymus. Abu varikliai visiškai atitinka Euro IV emisijos reikalavimus.

 

 

 

 

Modernios technologijos, kurios naująjį Land Cruiser V8 automobilį daro tikru visureigiu, apima:

pirmąją pasaulyje pastovaus nedideliu greičio kontrolės sistemą („Crawl Control system“), kuri komplektuojama su benzininio variklio pasirinktimi – ši sistema automatiškai kontroliuoja variklį ir stabdžius važiuojant labai nedideliu greičiu, todėl apsaugo nuo ratų praslydimo ir užsiblokavimo. Važiuojant ekstremaliomis bekelės sąlygomis, vairuotojui reikės tik valdyti automobilį vairu,

pirmąją pasaulyje 4-ių ratų aktyvią aukščio kontrolę („4-Wheel Active Height Control“) ir adaptyvią kintančią pakabą („Adaptive Variable Suspension“) (4W AHC ir AVS)* - šios sistemos pirmą kartą susieja tarpusavyje visų keturių ratų pakabą ir užtikrina naujovišką amortizatorių spyruoklių apkrovos kontrolę.

pirmąją Europoje kinetinę dinaminę pakabos sistemą („Kinetic Dynamic Suspension System”, KDSS)*, kuri aktyviai valdo priekinius ir galinius stabilizatorių strypus, kada stabilizatoriai sumontuoti ant hidraulinių kontrolės cilindrų poros.

Naujos konstrukcijos centrinį Torsen® slydimo ribojimo diferencialą („Torsen® Limited Slip Differential“, LSD).

* Komplektacija priklauso nuo rinkos sąlygų.

Naujajame modelyje yra ir įvairiausių modernios saugos funkcijų, tokių, kaip naujai sukurta įvairaus kelio paviršiaus ABS sistema („Multi Terrain Anti-lock Brake System”), automobilio stabilumo kontrolės sistema, elektroninė stabdymo galios paskirstymo sistema ir 14 oro pagalvių.

Naujasis Land Cruiser V8 bus oficialiai pristatytas Europoje, Sankt Peterburgo (Rusija) automobilių parodoje spalio 24 d. Modelio pardavimas jau pradėtas Japonijoje, o Europoje šis modelis bus pradėtas parduoti 2007 m. gruodį.

 

Informacija parengta pagal TOYOTA medžiagą