Logo top
Forumas
Galerija
Orai
Šiandien
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
Rytoj
Naktį: °C
Dieną: °C
Vėjas: m/s
NAUJIENOS / Straipsniai
Straipsniai
2008-04-28
Naujasis Audi Q5

Naujasis Audi Q5 sujungė sportinio sedano dinamiškumą su galimybe pasirinkti įvairų interjerą ir įvairiapusiškas galimybes naudotis juo poilsio ir šeimos reikmėms. Galingi ir efektyvūs varikliai, nuolatinė keturių ratų pavara quattro ir spartus pavarų perjungimas sujungta, kad būtų sukurtas paketas važiavimui keliais ir bekele. Tokie akcentai, kaip septynių pavarų dvigubos sankabos transmisija „S tronic“ ir „Audi drive select“ valdymo sistema dar karta patvirtina Audi šūkį „Vorsprung durch Technik“ (Technikos pranašumas). Sportiškiausias SUV savo klasėje yra dinamiškas, daugiafunkcinis ir patogus.

Vien tik matmenys pabrėžia, kad šis SUV yra visiškai naujų proporcijų. Audi Q5 ilgis yra 4,63 metro (15.19 pėdos), plotis 1,88 metro (6.17 pėdos), o aukštis tik 1,65 metro (5.41 pėdos) – dėl ko jis yra sportiškesnis, nei jos varžovai. Be to, šis automobilis turėdama žemą vos 0,33 pasipriešinimo koeficientą SUV klasėje nustato naujus standartus.

Sportiška elegancija ir meistriškai sukurtomis formomis, Q5 dizainas puikiai atitinka Audi prekės ženklo koncepciją. Automobilio priekis puikuojasi išraiškingais priekiniais žibintais abiejose didelių vienarėmių grotelių pusėse; papildomai, gali būti įrengti ksenono žibintai ir šviesos diodų (LED) dienos šviesos. Žiūrint iš šono, ypač pastebimi dideli ratai ir iškilios ratų arkos.

Elegantiškas stogo nuolydis pabrėžia grakštų į kupė panašų stilių. Plačios galinės durelės – padarytos iš aliuminio kaip ir variklio gaubtas – aiškiai parodo, kad šis SUV yra savo vyresnio Audi Q7 brolis. Galinius žibintus galima pasirinkti su išraiškinga LED technologija.

Audi siūlo tris Q5 išorės apdailos variantus – juoda (standartinė), kontrastinė spalva arba pilnas apdailos elementų padengimas automobilio spalva. Pasiriktinai galimi ir du kėbulo paketai. S linijos eksterjero paketas atrodo kaip neabejotinai sportiškos išvaizdos SUV, kai tuo tarpu, priešingas visureigio stiliaus paketas su kėbulo apačios apsauga priekyje ir gale, bei 19-colių ratais suteikia šiam SUV energingą prieskonį.

Važiuoklės bazė, kuri yra 2,81 metro (9.22 pėdos), yra ilgiausia savo segmente – tuo pat sukuria erdvų Audi Q5 interjerą. Automobilyje patogiai gali važiuoti penki asmenys. Ergonomiškos sėdynėse gali būti lengvai transformuojamos. Galinių sėdynių nugaros atlošų pasvirimo kampas lengvai nustatomas ir jie ypač lengvai nulenkiami paspaudus atleidimo svirtį bagažo sekcijoje. Bagažinė, kartu su papildoma antrąja saugojimo zona grindyse, praplečiama nuo 540 iki 1560 litrų (nuo 19.07 iki 55.09 kubinių pėdų) tūrio. Tarp pasirenkamų priedų yra bagažo tvirtinimo sistema, keleivių ir bagažo skyrių atskyrimas tinklu ir bagažo skyrių dėklas.

Audi Q5 yra daugiafunkcinis, skirtas sportui, laisvalaikiui ir šeimos užsiėmimas. Papildomai, Audi siūlo „galinio suolelio sėdynę plius“, kuri pasistumia 100 milimetrų (3.94 colio), taip sudaroma galimybė bagažą pakrauti per saloną. Priekinė keleivio sėdynė gali būti su sulankstomu nugaros atlošu ilgų objektų, tokių kaip burlentė, transportavimui. Kartu yra pateikta ir daugybė praktiškų dėklų daiktams, gėrimų, butelių laikiklių ir salono kištukinis elektros lizdas. Papildomai Audi netgi siūlo gėrimo laikiklį su reguliuojama temperatūra, kur gėrimas gali išlikti šaltas arba karštas. Papildomas dėtuvių paketas turi kitą labai protingą sprendimą – tvirtinimo vietą prie keleivio pusės kojų atramos, prie kurios gali būti pritvirtinti įvairūs laikymo įrenginiai.

Pažangiausia saugumo įranga yra svarbus elementas Audi automobiliuose. Priekinėse sėdynėse saugos diržų ribotuvai ir oro pagalvės veikia nauju „sumaniuoju“ būdu. Didžioji dalis Audi Q5 kėbulo yra padaryta iš tvirtų ir itin tvirtų plieno komponentų, kurie yra surinkti maksimaliai tiksliai. Jie sumažina svorį, tuo pat metu padidina saugumą susidūrimo atvejais bei standumą ir mažina vibraciją.

Audi Q5 apima dizaino elementus, kurie yra tipiški šio prekės ženklo interjerui, bet prideda ir unikalių variacijų. Išraiškus interjeras tampa dar žavingesnis panaudojus apdailos medžiagas, tokias kaip aliuminis, išskirtinio medžio intarpai, chromas, oda ir Alcantara, ir, aišku, platų papildomų dizaino apdailos paketų spektrą.

Audi Q5 bazinėjė įrangoje yra elektromechaninis stovėjimo stabdis, išmanusis raktas, oro kondicionavimo sistema ir prietaisų panelėje integruotas ekranas parodantis rekomenduojamą idealią pavarą efektyviam vairavimui tam tikroje situacijoje. Didels centrinis monitorius yra dalis standartinės įrangos. Papildžius navigacijos sistema, didžioji dalis valdymo yra patikėta centrinėje konsolėje įrengtai MMI sistemai. Tai yra geriausia naujos kartos operacinė sistema rinkoje – su dar daugiau intuityvios grafikos ir valdymo didelių rotacinių mygtukų pagalba.

Audi Q5 yra gaminamas su trimis variklių variantais – vienu benzininiu varikliu ir dviem turbodyzeliniais (TDI) agregatais. Visi varikliai yra tiesioginio įpurškimo su turbokompresoriumi – apibūdinami kaip išskirtinio veržlumo, didelės varomosios galio ir darbinės eigos, kartu pasižymintys ir įspūdingu kuro suvartojimo efektyvumu.

2.0 TFSI buvo visiškai perkurtas. Keturių cilindrų variklis jungia tris aukštos technologijos bruožus – turbokompresorių, benzino tiesioginio įpurškimo technologiją ir inovacinę Audi vožtuvų kėlimo sistemą kintamam vožtuvų pakėlimo valdymui.

Aukštas 350 Nm sukimo momentas (258.15 sv.-pėdų) įmanomas prie 1500 sūkių per minutę ir lieka nepakitęs iki 4200 sūkių per minutę ribos, maksimali galia 155 kW (211 AG). Audi Q5 2.0 TFSI įsibėgėja nuo 0 iki 100 km/val. (62.14 m./val.) per 7.2 sekundes, jos didžiausias greitis yra 222 km/val. (137.94 m./val.). Vidutiniškai transporto priemonė suvartoja tik 8.5 litro benzino 100 km (27.67 mylių/galoną).

Kalbant apie keturis cilindrus ir taip pat dviejų litrų tūrį, 2.0 TDI yra puikiai ištobulintas, naujos tiesioginio kuro įpurškimo sistemos dėka; kaip ir benzininiame variklyje, šiame variklyje yra du balansavimo velenai. Su 350 Nm (258.15 sv.-pėdų) (tarp 1750 ir 2500 sūkių per minutę), šis dyzelinis variklis pasižymi veržlia 125 kW (170 AG) galia. Vidutinis kuro suvartojimas tik 6,7 litrų 100 kilometrų (35.11 mylių/galoną) patvirtina sėkmingą Audi efektyvumo strategiją. Dviejų litrų TDI švysteli Audi Q5 nuo 0 iki 100 km/val. (62.14 m./val.) per 9.5 sekundės, o didžiausias greitis yra 204 km/val. (126.76 m./val.).

Galingiausias variklis modelyje yra 3.0 TDI. Šis V6 dyzelinis variklis turi keliančią pasitenkinimą 176 kW (240 AG) galią, su 500 Nm (368.78 sv.-pėdų) sukimo momentu tarp 1500 ir 3000 aps/min. Kartu su pranokstančiu galios užtaisu ir išraiškingu garsu, Audi Q5 teprireikia 6,5 sekundės įsibėgėti nuo 0 iki 100 km/val. (62.14 m./val.), o didžiausias greitis yra 225 km/val. (139.81 m./val.). Vidutiniškai trijų litrų varikliui prireikia 7,7 litrų kuro 100 km (30.55 mylių/galoną).

2.0 TDI perduoda savo galią per šešių pavarų mechaninę pavarų dėžę. Audi abiem 3.0 TDI ir 2.0 TFSI modeliam pritaikė savo pažangią technologiją – „S tronic“, naują dvigubos sankabos transmisiją su septyniomis pavaromis. Šis aukštos technologijos komponentas gali perjungti pavarą vos per dalį sekundės, taip suteikiant ypatingą komfortą ir didelį efektyvumą. Vairuotojai gali patikėti septynių pavarų „S tronic“ keisti pavaras automatiškai arba keisti pavaras patys kai tik to nori svirtimis ant vairo.

Kaip ir naujoje Audi A4, pramonės žiniasklaidos pripažintai geriausiu vidutinio dydžio sedanu, varančiosios dalies sudedamųjų įrenginių padėtis yra pakeista ir Audi Q5 – diferencialas yra sankabos priekyje, tiesiai už variklio. Dėl šio sprendimo, leidusio priekinę ašį pastumti gerokai į priekį, buvo sukurta ilga važiuoklės bazė ir optimalus ašies apkrovos pasiskirstymas. Būtent dėl šių bruožų Audi Q5 įgyja unikalius pranašumus – gerą kryptinį stabilumą, didelį patogumą ir įspūdingą dinamiką.

Visų varomų ratų pavaros pionierius, Audi standartiškai Q5 gamina su nuolatine keturių ratų pavara quattro – vieninteliu logišku dinamiško SUV sprendimu. Normaliomis eksploatacijos sąlygomis, galia perduodama tarp priekinės ir galinės ašies santykiu 40:60, koeficientas kryptingai perteiktas galinei ašiai, kad padidintų vairavimo malonumą. Kai reikia, quattro pavara gali nukreipti iki 65 procentų galios į priekinę ašį ir daugiausiai iki 85 procentų galios į galinę ašį.

Audi Q5 važiuoklė pabrėžia jos sportišką prigimtį. Penkių svirčių priekinė ašis ir trapecinių jungčių galinė ašis yra pagamintos iš aliuminio, žemiau esanti vairo traukė nukreipia vairavimo impulsus tiesiogiai į ratus. Dideli stabdžiai užtikrina greitą sustabdymą. Automobilio standartinis variantas yra su 17-colių lengvojo lydinio ratais, kurių dydis yra 235/65. Pageidaujant Audi gali pasiūlyti ratus iki 20 colių skersmens.

Naujų charakteristikų SUV iš Audi yra preciziškai sportiškas, spontaniškas, saugus ir patogus vienu metu. Elektroninė stabilizavimo programa (ESP) buvo perkurta ir papildyta pažangiomis funkcijomis, kurių nėra pas varžovus. Daviklis „pasako“ ESP jei ant stogo yra sumontuota bagažinė, kad Audi Q5 svorio centras būtų perkeltas aukščiau, atsižvelgiant į stogo apkrovą iki 100 kilogramų (220.46 svarų). Jei ant stogo yra bagažinė, ESP įsijungia ankščiau nei yra pasiekiamos valdymo ribos. Be stogo apkrovos, vairuotojas gali laisvai išnaudoti pilną dinamišką Audi Q5 potencialą.

Audi Q5 tinka visiems tikslams ir kelio dangoms. Galintis tempti iki 2 tonų, šis galingas automobilis demonstruoja puikų valdymą ir nelygiose vietovėse. Standartinė nuokalnės kontrolės sistema įgalina saugiai nusileisti stačiais šlaitais reguliuojant pasirinktą greitį iki 30 km/val. (18.64 m./val.). ESP ir sistemos papildoma funkcija, ABS, turi specialų režimą vairavimui bekele. ESP koncentruojasi ties maksimalia trauka vairuojant bekele; ABS automatiškai atpažįsta kelio dangos sudėtį ir parenka idealią strategiją smėliui, žvyrui ir uolėtoms vietovėms.

Skaičiai kalba už save: Audi Q5 galimybė įlipti į 31 laipsnio šlaitą yra išskirtinė. Trumpos priekinės dalies dėka pasvyrimo kampas yra 25 laipsniai. Važiuoklės bazės dėka tiesinio pakilimo kampas yra 17,5 laipsnių. Prošvaisa yra įspūdingų 20 centimetrų (7.87 coliai), su brastos pervažiavimo gyliu iki 50 centimetrų (19.69 colių) važiuojant vandeniu.

Platus aukštų technologijų paketas suteikia Audi Q5 valdymui dar daugiau žavesio. Pasirenkama Audi drive select sistema valdo įvairių technologijų komponentus ir nustato įvairias jų sąrangas. Mygtuko palietimu, vairuotojas pasirenka, ar sistema veiks komfortiniu, ypač gerai subalansuotu ar sportišku režimu. MMI operacinė sistema gali pasiūlyti ketvirtą režimą, kuris gali būti individualiai užprogramuotas.

Audi drive select yra su dviem pažangiais komponentais. Vienas yra elektroninė amortizatorių kontrolė, kitas yra Audi dynamic steering. Kartu su įtaisyta tikslios padėties pavara, ji nuolat keičia vairo posūkio kampą ir vairo stiprintuvo veikimą priklausomai nuo važiavimo greičio – tai reiškia, kad parkuojant automobilį reikia mažiau jėgos, o esant didesniam greičiui vairavimas bus stangresnis ir ne toks jautrus. Ties automobilio valdymo ribomis, dinaminio valdymo sistema kartu su ESP stabilizuoja Audi Q5 momentinėmis vairo sūkių intervencijomis.

Naujų savybių SUV iš Audi yra gaminamas su gausiu standartinės įrangos paketu įskaitant garso sistemą su aštuoniais garsiakalbiais. Šiuolaikinių technologijų modulinė sistema pasirenkama kartu su Multimedia savybėmis – maksimali įranga apima Bluetooth telefoną, DVD įrenginį, TV, išmanią garso kontrolės sistemą, iPod sąsają ir aukščiausios klasės garso sistemą iš danų specialistų „Bang & Olufsen“. Nepriekaištinga navigacijos sistema didelės raiškos monitoriuje pateikia naują, trimačių žemėlapių vaizdą. Kietajame diske, kuriame yra saugoma sistemos informacija, taip pat galima saugoti muzikinius failus MP3 formatu.

Pageidaujant, Audi Q5 parduodamas su pažangiausių technologijų spektru, prietaisų skydelio sistemos yra pritaikomos iš Premium klasės, kad vairavimas būtų neprilygstamas ir atpalaiduojantis. Tarp jų yra Audi parkavimo sistema kartu su galinio vaizdo kamera, nukrypimo nuo juostos įspėjimo sistema Audi lane asist ir Audi side assist, kuri įspėja apie pavojų keičiant juostas. Automatinė greičio kontrolė išlaiko nuolatinį atstumą tarp SUV ir transporto priemonės priekyje.

Tarp papildomų Audi Q5 aukštų technologijų priedų yra pažangi raktų sistema, suteikianti galimybę įlipti į automobilį „be rakto“, padangų slėgio kontrolės sistema, didelis panoraminis stiklinis liukas stoge su papildoma pakėlimo funkcija, trijų zonų oro kondicionavimo sistema, tonuoti galiniai stiklai, dinamiška žibintų sistema, prisitaikanti prie posūkio kampo, žinoma kaip Audi adaptive light, elektra valdoma bagažinė ir prisukama priekabos jungtis. Ilgų šviesų pagalbinė sistema elektroniškai perjungia žibintus ilgų ir trumpų šviesų režimu. Pageidaujant, priekinės sėdynės gali būti reguliuojamos elektroniškai, šildomos ir ventiliuojamos – Audi siūlo priedus iš premium klasės savo naujų charakteristikų SUV.